UA / RU
Підтримати ZN.ua

Отрута скорпіона допомогла вченим розробити новий метод доставки ліків в мозок

Новий метод дозволить доставляти ліки безпосередньо в мозок.

Вчені з Інституту біомедичних досліджень у Барселоні розробили новий метод доставки ліків безпосередньо в мозок, в основі якого лежить пептид, виведений з хлоротоксину в отруті скорпіона. Як повідомляє Naked science, цей метод дозволить доставити ліки через гематоенцефалічний бар'єр (ГЕБ), який захищає мозок від токсинів, але і не пропускає безліч корисних препаратів.

Дослідники змогли хімічно синтезувати хлоротоксин і кілька його аналогів, що зберегли деякі властивості оригінального пептиду. Вони вивчили роботу цих сполук у клітинних моделях ГЕБ і продемонстрували, що пептид MiniCTX3 може переносити з'єднання через ГЕБ з дуже високим ступенем ефективності.

"Наша мета - зробити так, щоб ліки потрапляли в мозок. Щоб досягти цього, ми пов'язуємо їх з пептидами, спеціально розробленими для перетину ГЕБ. Перетворення цих препаратів в човники підвищить їхню ефективність", - заявив один з авторів дослідження Мерикель Тейсидо.

Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.