Штучний інтелект завершив симфонію № 10 Густава Малера на основі його музичного стилю. Твір зіграв симфонічний оркестр на фестивалі Ars Electronica, при цьому, дописанная ШІ частина займала шість хвилин, повідомляє TechXplore.
Малер помер у 1911 році, не встигнувши завершити свою 10 симфонію, яку почав писати у 1910 році. Протягом 100 років вона залишалася не дописаною, поки дослідники не створили спеціальний штучний інтелект.
Автор проекту стверджує, що дві частини симфонії чітко помітні, але не всі слухачі з цим згодні, стверджуючи, що вони не помітили переходу від версії Малера до написаного ШІ. Творці використовували для навчання нейромережі твори, які були написані композитором.
Під час роботи над симфонією, ШІ вивчив перші хвилини симфонії, а потім запропонував чотири варіанти її продовження. Вчені слухали їх і вибирали найбільш підходящі, після чого нейромережа продовжила працювати.
Творці ШІ стверджують, що всі його пропозиції були досить хорошими і результат їх порадував. Разом з тим, "ті, хто знайомий з творчістю Малера", помітять різницю, оскільки в частині, написаної ним, "відчуваються емоції".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.