Вчені з Сент-Ендрюського університету заявили про те, що орангутани здатні згадувати минуле і навіть передавати іншим відомості про події, що сталися. Як повідомляє Naked science, на даний момент це перші не людиноподібні примати, які продемонстрували таку здатність.
У ході дослідження вчені провели експерименти на острові Суматра – в природному середовищі існування орангутанів. Кілька вчених накрилися різнокольоровими плащами, а потім наблизилися до дерев, в яких знаходилися матері з дитинчатами. Реакція була лише на дві забарвлення: тигрове та візерункове. З семи матерів лише одна видала причмокування - звук, який асоціюється з загрозою хижака - під час безпосередньої небезпеки. Решта дочекалися, поки "хижаки" зникнуть з поля зору, і чекали від семи до 20 хвилин, перш ніж відтворити попередження.
На думку вчених, цю затримку можна пояснити двома причинами. По-перше, самки захищають дитинчат, тому роблять це максимально тихо, намагаючись не привертати увагу хижака. По-друге, таким чином вони навчають дитинчат сигналу і розповідають про загрозу, що відповідає зміщеному відсиланню.
Раніше дослідники знайшли на Суматрі новий вид орангутанів, який вже знаходиться під загрозою зникнення. Вчені встановили, що родичами нового виду є орангутани не з Суматри, а з острова Борнео, що стали окремим видом набагато пізніше, приблизно 700 тисяч років тому. На користь цього говорять відмінності в поведінці і у вигляді цих приматів - їх обличчя і деякі інші частини тіла влаштовані зовсім не так, як у Pongo pygmaeus або Pongo abelii.