Завдяки Google Glass слабозрячим значно простіше орієнтуватися у повсякденних речах. Для цих цілей інваліди використовують смартфони, які мають таку саму апаратну начинку, як і "розумні" окуляри. Однак їхнє програмне забезпечення вимагає більше дій для досягнення результату.
З Google Glass можна попросити їх прочитати назву етикетки на товарі у магазині. А зі смартфоном інваліди повинні спочатку зробити фото через додаток камери, а потім прослухати опис. При цьому їхні руки зайняті мобільником. Коли в одній руці повідець собаки, а в іншій - сумка з покупками, такий варіант стає неприйнятним.
В майбутньому окуляри Glass зможуть допомагати не тільки сліпим, але і людям зі слабким слухом. Адже вони будуть надавати субтитри для розмов у реальному часі.
"Ці нові технології дають людям з фізичними обмеженнями краще інтегруватися у суспільство", - розповів фахівець з технологіями доктор Х'ю Бредлоу.
Самі програми, які зробили Glass помічником для людей з обмеженими фізичними можливостями, поки знаходяться на випробуваннях і стануть публічно доступними пізніше.
З технологічними експертами погоджуються і соціальні працівники, які щодня допомагають людям з вадами слуху та зору. Один з них - Вейн Хокінс. "Це буде значний прогрес, якщо інвалід зможе зайти до супермаркету і дізнатися, які товари стоять перед ним на полицях, - каже він. - Розробникам програм варто піклуватися про можливості для інвалідів. Це так дратує, коли після встановлення утиліти без функцій для людей з обмеженими можливостями, чутно лише "кнопка, кнопка, кнопка" при прокручуванні екрану". !zn
Читайте також:
Власники Google Glass зможуть голосовими командами проводити електронні платежі