UA / RU
Підтримати ZN.ua

Одна сторона Землі втрачає більше тепла, ніж інша – вчені

Вчені вивчили тепловтрати планети за останні 400 мільйонів років.

Вчені з Норвегії вивчили тепловтрати Землі за останні 400 мільйонів років і прийшли до висновку, що одна частина планети втрачає більше тепла, ніж інша. До цього тепловтрати нашої планети вивчали тільки до періоду 240 мільйонів років тому, повідомляє Naked science.

На тепловий баланс Землі впливають сильні часові та просторові зміни поверхневого теплового потоку, які викликаються тектонікою плит. Під час минулих досліджень вчені з'ясували, що тепло, що йде з надр планети, досягає поверхні, де розсіюється.

У ході ж нового дослідження вчені використали моделі руху континентів і океанічних плит і реконструювали історію тепловтрат Землі за останні 400 мільйонів років. Настільки тривалий період історії нашої планет цікавий через те, що континенти за цей час зазнавали значних змін, тому змінювалася і інтенсивність тепловтрат.

Комп'ютерні моделі показали, що втрати тепла були в середньому на 25% вищими, ніж сьогодні. Почасти це пов'язано з поширенням материкових масивів, які утримували земне тепло. Океанські глибини, навпаки, допомагають йому швидше «вийти».

Вчені також з'ясували, що частина Землі, яка знаходиться з боку Тихого океану, втрачає тепло швидше, ніж протилежна. Хоча в минулому вона, навпаки, охолоджувалася повільніше. Це пов'язано з тим, що приблизно з 1,1 до 0,7 мільярда років тому ту частину планети «накривав» собою надконтинент Родинія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили стійкий до ліків грибок на віддаленому острові

Раніше вчені відтворили рух тектонічних плит Землі разом з континентами і океанами за останній мільярд років. Це перша подібна масштабна реконструкція.