UA / RU
Підтримати ZN.ua

Один із засновників Skype назвав три загрози людству

Серед них немає змін клімату і коронавірусу.

Один із засновників Skype Яан Таллінн назвав три загрози, які, як він вважає, є основними для людства в цьому столітті. Серед них немає змін клімату та пандемії коронавірусу, які здаються очевидними, повідомляє CNBC.

За словами Таллінна, головними загрозами для людства будуть штучний інтелект, синтетична біологія і так звані «невідомі змінні». При цьому, синтетична біологія - це створення нових біологічних частин, пристроїв і систем. А під «невідомими змінними» він розуміє «речі, про які ми навіть не можемо подумати зараз».

З трьох загроз Таллінна найбільше турбує штучний інтелект, тому він інвестує в проєкти, які намагаються забезпечити безпеку розробки цієї технології. Серед таких проєктів, зокрема, DeepMind і фінансування досліджень безпеки ШІ в таких університетах, як Оксфорд і Кембридж.

Таллінн також послався на книгу професора Оксфордського університету Тобі Орда, в якій говорилося про те, що людство не переживе це сторіччя з ймовірністю один до шести. Згідно з книгою, головною загрозою є штучний інтелект, а ось зміни клімату призведуть до зникнення людства з ймовірністю 1%.

Програміст також зауважив, що прогнозувати майбутнє розвитку штучного інтелекту дуже важко. Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що системи ШІ будуть створювати інші ШІ без участі людини. Тому передбачити, що буде з цією технологією в наступні 10, 20 і 100 років практично неможливо.

«Є один дуже важливий параметр при спробі передбачити ШІ і майбутнє. Наскільки сильно і як саме розвиток ШІ впливатиме на розробку ШІ? Ми знаємо, що ШІ в даний час використовуються для пошуку архітектур ШІ», - сказав Таллінн.

За його словами, якщо ШІ не вміє створювати інші ШІ, то турбуватися нема про що. Але якщо він все ж навчиться такому, то побоювання про те, що буде далі, будуть дуже обгрунтованими. Таллінн зазначив, що існує два основні сценарії знищення людства ШІ. Перший - це нещасний випадок в лабораторії, коли дослідницька група залишає систему ШІ, щоб тренуватися на деяких комп'ютерних серверах ввечері, а «вранці світу більше немає». У другому випадку дослідницька група створює технологію, яка потім застосовується в різних областях, що в кінцевому підсумку «призводить до небажаних наслідків».

Програміст зазначив, що зосереджений на першому сценарії, оскільки його мало хто розглядає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: В Японії штучний інтелект використовуватимуть для боротьби з булінгом в інтернеті

Раніше медики створили штучний інтелект, який здатний в автономному режимі аналізувати знімки комп'ютерної томографічної ангіографії (КТ-ангіографія) і шукати аневризми судин головного мозку пацієнтів. За словами вчених, нейромережа зможе помічати особливості, які не видні людському оку.