UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обсяги викидів газів із нафтових пісків Канади значно перевищують офіційні дані – вчені

Інноваційна авіаційна техніка зафіксувала в промисловому регіоні викиди вуглекислого газу, що раніше не відслідковувалися.

Обсяги викидів забруднюючих газів із нафтоносних пісків Канади в 20–64 рази перевищують дані, зазначені у галузевих звітах, заснованих на стандартних методах моніторингу, свідчать результати нового дослідження, проведеного за допомогою «інноваційної авіаційної техніки» групою вчених з Єльського університету та федерального агентства Environ Climate Change Canada (ECCC), передає Nature.

Вчені використали інноваційний підхід для вимірювання всіх вуглецевих молекул у повітрі над нафтовими пісками у провінції Альберта. Дослідники виключили парникові гази, такі як вуглекислий газ, і натомість відстежували лише молекули, важливі для якості повітря, багато з яких раніше не відстежувалися на нафтових пісках. Ці гази на основі вуглецю можуть сіяти у повітрі тверді частинки та вступати в реакцію з іншими хімічними речовинами, утворюючи приземний озон.

«Мене непокоїть, наскільки велике це число», – каже Надін Бордуас-Дедекінд, атмосферний хімік з Університету Британської Колумбії у Ванкувері. Вона зазначає, деякі молекули вуглецю зрештою окислюються до CO2 і також впливають зміну клімату.

Читайте також: Ґрунтові води стрімко виснажуються по всьому світу – дослідження

Бітумінозні піски виділяють більше забруднюючих газів, ніж мегаполіси, такі як Лос-Анджелес, Каліфорнія, і приблизно стільки ж, скільки інші антропогенні джерела Канади разом узяті, включно з викидами від автомобільного транспорту та інших галузей промисловості.

«Тут не було порушено жодних правил або перевищено керівні принципи. Але це говорить про деякі проблеми в наших правилах та інструкціях», – каже Джанетта Маккензі, аналітик з нафти та газу Інституту Пембіна, аналітичного центру в Калгарі, Канада.

Марк Кемерон, представник Pathways Alliance, коаліції найбільших канадських компаній з видобутку нафтоносних пісків зі штаб-квартирою в Калгарі, заявив, що він і його колеги «з нетерпінням чекають» на спільну роботу з регулятором для вирішення проблеми з регулюванням викидів.

Тим часом, за інформацією Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), світовий попит на нафту наприкінці 2023 року різко сповільнився.