Вчені заявили про те, що каченята демонструють здатність до абстрактного мислення, яка раніше спостерігалася лише у високорозвинених тварин, таких як мавпи, ворони і папуги. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science.
Каченята в дитинстві навчаються, повторюючи дії матері. Цей процес вчені називають імпринтингом (фіксацією), однією з його характерних рис є слідування – каченята безперервно слідують за матір'ю або один за одним. У ході дослідження вчені провели експеримент, в рамках якого показували новонародженим каченята пари рухомих об'єктів, що мають схожу або різну форму і колір. Після того, як формувалася реакція слідування, каченятам показували ще дві пари об'єктів, одна з них складалася з однакових за формою об'єктів, а друга – з різних. Наприклад, каченяті, яке слідувало за двома пірамідками, тепер треба було вибрати: слідувати за двома кульками або кулькою і пірамідкою.
Як припускають вчені, якщо птахи помічають відмінності між об'єктами, за якими вони йшли, то при появі нових пар об'єктів ключову роль повинно були зіграти саме співвідношення їхніх характеристик. Тобто, у зазначеному прикладі каченя повинне було вибрати дві кульки. У ході експерименту так робили 75% каченят.
За словами дослідників, це перший випадок, коли тварини здатні виявляти абстрактні зв'язки між об'єктами з народження. Зазвичай це вміння виробляється в ході тривалого навчання.
Раніше вчені заявили про те, що тварини з більшим розміром мозку по відношенню до маси тіла володіють більш високим інтелектом.