UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий лайнер Boeing не пройшов навантажувальні випробування

Під навантаженням у літака видавило двері вантажного відсіку.

Перспективний пасажирський літак Boeing 777X не пройшов один із заключних етапів навантажувальних випробувань. Як повідомляє N+1, під навантаженням у лайнера видавило двері вантажного відсіку. У зв'язку з інцидентом, випробування літака припинені на невизначений термін.

Під час якого етапу навантажувальних випробувань виникла проблема, не уточнюється. На даний момент фахівці Boeing з'ясовують причини, які могли призвести до інциденту. В авіаконцерні стверджують, що проблема виникла при навантаженнях, які в значній мірі перевершують ті, з якими лайнер зіткнеться під час роботи.

Навантажувальні випробування проводяться під час ресурсних випробувань авіаційної техніки, які дозволяють визначити її надійність і довговічність. На одному з етапів таких перевірок планер літака навантажують за допомогою спеціальної системи. В ході випробувань до літака на стенді прикладаються спочатку статичні, а потім динамічні навантаження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.