UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові фото Плутона зацікавили науковців знайомими арктичними видами

New Horizons сфотографував Плутон через 15 хв після проходження найближчої точки з небесним тілом.

Автоматична міжпланетна станція New Horizons зробила нові високоякісні фотографії поверхні Плутона, які привернули увагу науковців не тільки чудовим видом величних крижаних гір і струмків із замороженого азоту, але і дуже знайомим арктичним виглядом.

Як повідомляється на сайті американського космічного агентства NASA, фотографії були зроблені через 15 хвилин після того, як станція New Horizons пройшла найближчу точку з небесним тілом, після чого обернулася і сфотографувала Плутон під час заходу.

Знімки були зроблені ще в липні, але на Землю міжпланетна станція передала їх тільки зараз.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.