UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нове дослідження показало, що хромосоми «майже рідкі»

Така характеристика справедлива для хромосом поза стадією поділу.

Вчені з Національного центру наукових досліджень Франції, Інституту Кюрі та Університету Сорбонна використовували методи фізичного впливу на хромосоми у живих клітинах. У результаті вони дійшли висновку, що поза фазами клітинного поділу хромосоми текучі, «майже рідкі», повідомляє Scitechdaily.

Хромосоми – це великі молекулярні структури, які містять у собі більшу частину ДНК клітини. До цього вважалося, що вони є пухкими як клубки пряжі, що складаються з певного роду гелю. Але нове дослідження показало, що вони можуть вільно переміщатися, майже перетікати, і реорганізовуватися.

Читайте також: Жінка-воїн з середньовічного поховання в Фінляндії виявилася чоловіком із зайвою Х-хромосомою

В ході дослідження вчені прикріпили магнітні наночастинки на невеликі ділянки хромосом. Після цього вони розтягували хромосому, застосовуючи різну силу за допомогою мікромагніту. В результаті дослідники змогли вперше вивчити реакцію на зовнішній вплив живої клітини.

За допомогою цих експериментів вчені змогли побачити, що діапазону сил, що діють природним чином в ядрі, наприклад ферментів, що реплікують ДНК, достатньо, щоб суттєво змінити конформацію хромосоми. Відкриття вчених може змінити наше уявлення про хромосоми.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) вперше успішно відредагували геном бактерій у мікробіомі кишківника живих мишей.