Корпорація IBM оголосила сьогодні про прорив в області технологій передання інформації, який наближає еру суперкомп'ютерів із продуктивністю на рівні екзафлопса - квінтильйона (одиниця з 18 нулями) операцій з плаваючою комою на секунду.Інженери IBM знайшли відносно недорогий спосіб об'єднання на одній кремнієвій пластині електричних і оптичних компонентів. У перспективі це дозволить чіпам взаємодіяти один з одним за допомогою світлових імпульсів, а не електричних сигналів, як зараз. У результаті стає можливим різке збільшення пропускної спроможності каналів зв'язку.
Технологія IBM отримала назву CMOS Integrated Silicon Nanophotonics - інтегрована кремнієва нанофотоніка на базі КМОН. Вона грунтується на стандартній методиці виготовлення мікросхем на КМОП-структурах і дозволяє формувати на кремнієвій пластині такі елементи, як модулятори, германієві фотодетектори і мультиплексори з поділом по довжині хвилі.
Технологія, як наголошується, забезпечує можливість отримання одночіпових трансіверів розміром 4×4 мм, здатних обробляти дані зі швидкістю понад терабіт на секунду.
За оцінками IBM, досягнення дозволить створити обчислювальний комплекс з екзафлопсною продуктивністю до 2020 року.За матеріалами Компьюленты