UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нова методика вивчення ДНК допомогла генетикам досліджувати єгипетські мумії

Завдяки новій розробці вдалося розшифрувати геном, який, як вважалося раніше, неможливо розшифрувати через несприятливі умови зберігання. Зараз же, крім людської ДНК, учені виявили в останках молекули, що належать до найпростіших, і викликають токсоплазмоз і малярію, а також генетичні зразки інших речовин, що використовуються при бальзамуванні: касторової та оливкової олії, льону, мигдалю, лотоса і тощо.

Одними з головних перешкод у роботі 3 є малий розмір і часто замала кількість матеріалу для аналізу.

Генетик Карстен Пуск (Carsten Pusch) з Тюбінгенського університет разом з колегами з Німеччини, Єгипту та Італії розробили так звану нову методику аналізу генетичного матеріалу.

У статті, опублікованій у виданні Journal of Applied Genetics, розповідається, що завдяки новій розробці вдалося розшифрувати геном, який, як вважалося раніше, неможливо розшифрувати через несприятливі умови зберігання.

Як об'єкт для аналізу використовувалися два скелети, виявлені раніше на території Болівійської низовини, а також п'ять єгипетських мумій, що належать до періоду між 806 роком до нашої ери і 124 роком н.е.

Використання колишньої методики - ампліфікації ДНК за допомогою полімеразної ланцюгової реакції, викликало багато сумнівів, оскільки вважається, що генетичний матеріал швидко деградує в умовах спекотного клімату. Спроби виділення потрібної ДНК приводили до того, що потрібний матеріал змішувався з іншими молекулами.

Нова методика відрізняється від колишньої тим, що вчені не акцентують увагу на одному потрібному типу ДНК, а проводять всебічний аналіз, виявляючи всіх можливих носіїв генетичного матеріалу. Раніше цей підхід вже використовувався, проте ніколи вчені не тестували свою методику на зразках, які зберігалися в спекотному кліматі.

Як показав аналіз, одна з мумій належить до гаплогрупи I2, походженням з території Центральної Азії. Крім людської ДНК, учені виявили в останках молекули, що належать до найпростіших, і викликають токсоплазмоз і малярію, а також генетичні зразки інших речовин, що використовуються при бальзамуванні: касторової та оливкової олії, льону, мигдалю, лотоса і тощо.

Таким чином, за словами дослідників, незважаючи на несприятливі кліматичні умови, генетичний матеріал все ж зберігся, що, можливо стало результатом ефективного бальзамування. Тепер вчені готові перевірити свою методику на більшій кількості зразків. !zn

Читайте також:

Половина європейських чоловіків є нащадками фараонів

Учені виявили, що клітини шкіри мають різні геноми

Генетики підтвердили індійське походження циган

Учені знайшли п'ять генотипів обличчя людини