UA / RU
Підтримати ZN.ua

Nokia очолить флагманську ініціативу ЄС по 6G

Компанія розраховує поширити нові технології до 2030 року.

Nokia очолить дослідну ініціативу Європейської комісії з 6G, проект Hexa-X, який допоможе закласти основу для наступного покоління бездротового зв'язку і просувати план розвитку 6G.

Nokia є керівником проекту, координує зусилля, а Ericsson - технічним менеджером. Партнери, які беруть участь в консорціумі, представляють академічні кола і промисловість, включаючи постачальників послуг, мережевих постачальників, вертикальних гравців галузі і європейські дослідницькі інститути. Orange, TIM, Telefonica, Intel і Siemens є партнерами. Ініціатива Hexa-X, розрахована на два з половиною роки, отримала фінансування від програми досліджень і інновацій ЄС Horizon 2020 і розпочнеться 1 січня 2021 року. Nokia не звикати до досліджень і роботи до прийняття стандартів. Підрозділ промислових досліджень Nokia Bell Labs, розташований в Нью-Джерсі, США, допоміг розробити ключові технології 5G, що використовуються в специфікаціях New Radio, таких як Massive MIMO. Минулого тижня Nokia оголосила переможців конкурсу Bell Labs Prize на 2020 рік, пише fiercewireless.com.

І Nokia Bell Labs вже досліджує будівельні блоки для 6G.

В епоху 6G ми побачимо програми, які не тільки з'єднають людей з машинами, а й зможуть підключати людей з цифровим світом», - сказав Пітер Веттер, глава доступу і пошуку в Nokia Bell Labs, в заяві. «Такий безпечний і приватний зв'язок можна використовувати для профілактичного лікування або навіть для створення мережі 6G з шостим чуттям, яке інтуїтивно розуміє наші наміри, роблячи нашу взаємодію з фізичним світом більш ефективним і передбачаючи наші потреби, тим самим підвищуючи нашу продуктивність».

Тим часом, у міру того, як Nokia зазнає організаційні зміни під новим керівництвом, президент Nokia Bell Labs і технічний директор компанії Маркус Велдон підтвердили в минулому місяці, що він іде у відставку. Nokia не оголосила, хто візьме на себе управління корпоративною стратегією і технологічними функціями вендора, включаючи довгострокові дослідження в Bell Labs.

Загальні цілі проекту Hexa-X включають в себе розробку нових варіантів і сценаріїв використання 6G, створення базових технологій і визначення нової архітектури, яка об'єднує інструменти реалізації технологій 6G.

Хоча 5G все ще знаходиться в початковій стадії розгортання, багато компаній дивляться в майбутнє, і Nokia заявила, що очікує типового 10-річного технологічного циклу між поколіннями, при цьому системи 6G будуть запущені в комерційну експлуатацію до 2030 року.

Офіційний документ Samsung по 6G, випущений в червні, передбачає, що використання терагерцових (ТГц) частот для мобільного зв'язку в майбутньому неминучий. Проте, було визнано, що практичних труднощів буде значно більше, ніж ми бачили в міліметровому діапазоні високих частот, тому що характеристики поширення настільки погані, і з ними важко працювати.

Читайте також: Міністерство цифровий трансформації планує підключити до швидкісного інтернету 5 тисяч українських сіл

У недавній колонці для FierceWireless Джо Медден з Mobile Experts стверджував, що ринку не слід гнатися за фізично складним, орієнтованим на швидкість підходом, сфокусованим на радіосигналах вище 100 ГГц для 6G. Замість цього звертаємо увагу на вирішення проблеми надання мобільного зв'язку там, де є люди, за рахунок використання спектра нижче 6 ГГц.

Разом партнери Hexa-X і Nokia Bell Labs визначили наступні шість проблем, які, на їхню думку, необхідно вирішити для технічної основи бездротових систем 6G:

· З'єднання інтелекту з технологіями штучного інтелекту і машинного навчання (ML)

· Створення «мережі мереж», в якій кілька ресурсів об'єднані в різнорідну цифрову екосистему.

· Стійкість для скорочення глобального енергетичного сліду ІКТ

· Глобальне покриття послуг для підключення віддалених місць

· «Екстремальний досвід» з бітрейтом, непомітними затримками, «уявною нескінченною ємністю» і точною локалізацією і зондуванням

· Надійність для забезпечення конфіденційності і цілісності зв'язку та відмовостійкості роботи

Nokia бере участь в інших європейських проектах по 6G, а також в Північній Америці. Постачальник є частиною «Next G Alliance» ATIS, орієнтованого на лідерство в Північній Америці в сфері 6G, членами якого є американські і канадські оператори і технологічні гіганти, такі як Facebook, Microsoft і Qualcomm. Ericsson і Samsung також входять в коаліцію ATIS 6G.

Відзначимо, в Україні Президент Володимир Зеленський доручив Нацкомісії що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації роз'яснити українцям вплив на здоров'я мобільних технологій 4G і 5G.

Як повідомлялося, петиція із закликом заборонити використання технології 5G в країні через "вкрай негативний його вплив на здоров'я" набрала 25 тисяч голосів і була спрямована на розгляд президенту. На що Зеленський відповів, що не існує доказів того, що 5G якимось чином завдає шкоди здоров'ю людини.