У Стокгольмі стартував Нобелівський тиждень, в рамках якої будуть вручені премії за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або крупний внесок в культуру або розвиток суспільства. Згідно з традицією, першою була вручена Нобелівська премія в області медицини і фізіології. У цьому році премія присуджена японському біологу Йошинорі Осумі за відкриття механізму програмування "самознищення" клітини – автофагії.
Нобелівська премія цього року присуджена вченому, який зробив фундаментальне відкриття в області клітинної регуляції, яке досі не отримало практичного застосування. Автофагія - це один з важливих механізмів саморегуляції клітини. При включенні автофагії всередині клітини починають виділятися ферменти, які руйнують внутрішні структури клітини. Те, що залишається після того, як клітина перетравлює сама себе, виводять з організму інші клітини.
У минулому році володарями Нобелівської премії з медицини та фізіологіїстали ірландець Вільям Кемпбелл, японець Сатосі Омура і китаянка Юю Ту. Кемпбелл і Омура отримали нагороду "за свої відкриття в терапії проти інфекцій, що спричинені паразитичними черв'яками", вони розробили ліки, які ефективно зарекомендувало себе у боротьбі зі зростаючим числом паразитичних захворювань. Друга половина премії присуджена Юю Ту "за відкриття в терапії по боротьбі з малярією", вона відкрила "Артемізинін", ліки, що значно знизило рівень смертності серед пацієнтів, які страждають від малярії.