Вчені заявили про те, що Нью-Йорк повільно занурюється під воду під вагою власних хмарочосів. На це вказує моделювання геологічних процесів під містом та порівняння його результатів зі супутниковими знімками, повідомляє Science Alert.
Цей процес, який називається опусканням, пов'язаний зі зміщенням м'яких відкладень або з тим, що навантаження поверхні штовхає їх ще нижче. Причин таких змін може бути безліч, але вчені рідко розглядають як одну з них вагу міст.
Нове дослідження показує, що Нью-Йорк опускається на один-два міліметри на рік під вагою власних хмарочосів. Це може здатися чимось непомітним, але деякі частини міста опускаються вниз швидше, ніж рухаються деякі тектонічні плити після відступу льодовиків.
У ході дослідження вчені розрахували масу понад мільйона будинків Нью-Йорка. За їхніми словами, їхня сукупна маса склала 746 мільярдів кілограмів. Потім вони розділили місто на сітку квадратів розміром 100 на 100 метрів і перетворили масу будівлі на тиск вниз з урахуванням гравітації.
Варто зазначити, що оцінки вчених включали лише масу будівлі та її вмісту, і не враховували дороги, тротуари, мости, залізниці тощо. Але навіть з огляду на це, нові розрахунки уточнюють попередні дослідження осідання міста.
Моделювання, яке провели вчені, показало, що багаті глиною ґрунти та штучний насип особливо схильні до просідання: середнє значення дорівнює довжині однієї лінійки (294 міліметри) на пробній ділянці в Нижньому Манхеттені. Більш еластичні ґрунти приходять в норму після будівництва, тоді як корінна порода, на якій закріплено багато хмарочосів, не так сильно зсувається з місця.
Порівнявши ці моделі з супутниковими даними, що вимірюють висоту поверхні землі, команда нанесла на карту оцінки осідання по всьому місту. За їхніми словами, посилення урбанізації, у тому числі відкачування та осушення ґрунтових вод, можуть посилити ситуацію надалі.
Зазначається, що Нью-Йорк – не єдине місто у світі, яке схильне до осідання. Половина столиці Індонезії Джакарти може опинитися під водою до 2050 року, а деякі частини вже тонуть на 11 сантиметрів на рік через видобуток підземних вод.
Нью-Йорк займає третє місце за ступенем схильності до повеней у майбутньому. Більшість нижнього Манхеттена знаходиться всього на 1 і 2 метри вище сучасного рівня моря. Урагани 2012 року (Сенді) та 2021 року (Іда) також показали, як швидко місто з твердим покриттям може бути затоплене водою.
Раніше вчені провели моделювання майбутнього Землі до 2100 року та виявили, наскільки сильно поступові зміни температури та опадів можуть змінити клімат на локальному рівні. За їхніми словами, ці зміни будуть настільки сильними, що, мабуть, нам уперше з 1880-х років доведеться перемальовувати карти.