UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина через протести відклала договір щодо боротьби з інтернет-піратством ACTA

Німеччина вирішила поки не підписувати міжнародний договір з боротьби з інтернет-піратством ACTA. Розпорядження МЗС ФРН про підписання цього документа було відкликано після масових протестів інтернет-активістів.

Під впливом масових протестів інтернет-активістів Німеччина відмовилася від підписання міжнародної угоди щодо боротьби з контрафакцією ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), що була ініційована США і Японією. Міністерство закордонних справ ФРН відкликало розпорядження про підписання цього документа, повідомляє в п'ятницю, 10 лютого, агентство dpa з посиланням на урядові джерела.

Угоду ACTA, що покликана «затвердити права інтелектуальної власності в цифровому середовищі», було підписано 26 січня Євросоюзом, а також 22 з 27 країн-членів цієї організації. Німеччина тоді не завізувала цей документ з «формальних причин», але обіцяла незабаром поставити і свій підпис. За останній час, однак, різко посилилися протести інтернет-активістів, які вбачають в ACTA спробу обмежити свободу в інтернеті.

У ФРН заперечення проти підписання ACTA висунули «зелені», Ліва партія, Партія піратів, а також Вільна демократична партія Німеччини (ВДП). На 11 лютого в 60 містах ФРН заплановані демонстрації протесту за участю десятків тисяч людей, У всьому світі в акціях протесту проти ACTA мають взяти участь від 150 до 250 000 людей.

Міністр юстиції ФРН від ВДП Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер висловила задоволення тим, що дебати щодо ACTA нині ведуться настільки енергійно і відкрито. Вона заявила, що «на стіл необхідно викласти всі факти», після чого питання про підписання чи не підписання ACTA має вирішити Європейський парламент.

Міністр юстиції зазначила, що в Німеччині немає ніякої необхідності в ухваленні подібного законодавства. Вона нагадала про те, що уряд у Берліні виступає проти блокування доступу до інтернету тих користувачів, які підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності. Лойтхойссер-Шнарренбергер також виступила проти запровадження системи попереджень, оскільки інтернет-провайдери, за її словами, не шерифи.

Торговельна угода про боротьбу з контрафакцією вимагає від інтернет-провайдерів надавати інформацію про IP-адреси інтернет-користувачів, щоб забезпечити можливість виявлення осіб, винних у порушенні авторських прав, і дозволити власникам інтелектуальної власності домагатися покарання винних у суді. Сумніви з приводу угоди ACTA останнім часом посилилися і в ряді інших країн ЄС, в тому числі в Польщі, Чехії та Латвії. !zn

Читайте також

Польща відклала антипіратський закон через масові протести

Через інтернет-піратство проти України можуть застосувати санкції


Користувачі закликали до бойкоту Twitter через цензуру

Відкладено голосування з антипіратського законопроекту PIPA