UA / RU
Підтримати ZN.ua

Табу на Huawei: Німеччина сигналізує про відмову від китайської техніки в критичній інфраструктурі

Берлін готується позбавити свої телекомунікаційні мережі залежності від Китаю. 

Провідні законодавці та політики ФРН закликають операторів зменшити свою залежність від китайського обладнання в поточних і майбутніх мережах. Це сталося після звіту, який показав, що оператори нещодавно закупили велику кількість обладнання 5G у китайських постачальників, і після багатьох років вагань Німеччини щодо введення обмежень на так званих "постачальників високого ризику". Цей термін, як пише Politiсo, натякає на позначення китайських виробників обладнання Huawei і ZTE.

Читайте також: Секретні військові дані США: Huawei підозрюють у шпигунстві на користь Китаю – Reuters

Відхід від Huawei відповідає мінливому підходу до Китаю коаліційного уряду на чолі з канцлером Олафом Шольцем. У листопаді міністр економіки країни Роберт Хабек заявив, що країна прагне стати менш залежною від Китаю, вказавши на такі сектори, як телекомунікації та чіпи, як головні проблеми. Того ж місяця Хабек також офіційно заборонив китайським інвесторам купувати німецький завод по виробництву чіпсів.

Читайте також: США припиняють видавати експортні ліцензії для китайської Huawei — Financial Times

Після того, як російське вторгнення в Україну виявило залежність Німеччини від авторитарних режимів у таких критичних секторах, як енергетика, Берлін тепер критично ставить під сумнів свою залежність і від китайських телекомунікаційних компаній.

Читайте також: У США забороняють телекомунікаційне обладнання Huawei та ZTE

«Після надто довгого глухого кута [колишній уряд] створив можливість виключити ненадійних постачальників з розширення нашої критичної інфраструктури... Тим не менш, багато технологій від Huawei все ще встановлено в нашій критичній інфраструктурі сьогодні. Це погано", - сказав Майк Аусендорф, член парламенту та експерт із цифрової політики партії Зелених міністра Хабека.

«Технології китайських компаній необхідно терміново видалити принаймні з основної сфери нашої критичної ІТ-інфраструктури», — сказав Аусендорф, додавши, що Німеччині потрібен «загальний перегляд співпраці приватного сектора з компаніями з автократичних держав».