UA / RU
Підтримати ZN.ua

New Horizons зробив снитки найближчих до Сонця зірок

Положення зірок на небі з позиції апарату і з Землі значно відрізняються.

Апарат NASA New Horizons зробив знімки зірок Проксима Центавра і Wolf 359. Фотографії були зроблені в рамках проекту Parallax Program, метою якого є демонстрація методу паралакса, за допомогою якого можна уточнити відстань до зірок, повідомляє NASA.

Зараз апарат знаходиться на відстані більше шести мільярдів кілометрів від Землі. Завдяки цьому він може зробити знімки найближчих до Сонця зірок з унікальної перспективи. На зображеннях, які опублікувало NASA, помітно, наскільки положення зірок на небі з позиції New Horizons і з нашої планети відрізняється.

Як зазначають вчені, найлегший спосіб побачити паралакс – це підняти палець витягнутої руки і спостерігати за тим, як він змінює своє положення, якщо подивитися на нього, то лише лівим, то лише правим оком. Приблизно те ж можна помітити завдяки знімкам Проксими Центавра і Wolf 359, які New Horizons зробив 23-24 квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Читайте також: У Польщі оголосили епідемію коронавірусу COVID-19

1 січня 2019 року станція зблизилася з об'єктом у поясі Койпера Арракотом і зробила його детальні знімки.