UA / RU
Підтримати ZN.ua

New Horizons передав на Землю першу чітку фотографію Ультіма Туле

Знімок був зроблений на відстані 6700 кілометрів від поверхні небесного тіла.

Апарат NASA New Horizons передав на Землю перший чіткий знімок об'єкта поясу Койпера Ультіма Туле. Як повідомляється на сайті агентства, знімок був зроблений під час зближення апарату з об'єктом 1 січня.

Наголошується, що зображення було складене з декількох знімків, які були зроблені на відстані 6700 кілометрів від поверхні Ультіма Туле, за сім хвилин до максимального зближення. Знімок був збережений у пам'яті New Horizons і переданий на Землю 18-19 січня.

На знімку можна помітити термінатор Ультіма Туле, а також особливості топографії небесного тіла, включаючи невеликі ями приблизно 0,7 кілометра в діаметрі. Крім того, в меншій частині небесного тіла розташовується поглиблення діаметром сім кілометрів. В даний час дослідники не знають, чи є дані поглиблення ударними кратерами або ж були утворені в результаті інших процесів.

Крім того, на Ультіме Туле помічено безліч світлих і темних плям невідомого походження. Найцікавішою особливістю є яскравий "комір", який розділяє дві частини небесного тіла.

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.