UA / RU
Підтримати ZN.ua

Невідомий вірус викрав паролі і фотографії з трьох мільйонів комп'ютерів

Великий масив даних знайшли на хмарному сервісі.

Дослідники шифрувальної програми NordLocker виявили масив персональних даних об'ємом 1,2 терабайта, який був витягнутий невідомим шкідливим ПЗ. Серед цієї інформації є паролі для входу на сайти, платіжна інформація та дані автозаповнення, повідомляє «Новое время».

Представники компанії заявили, що випадково знайшли масив даних і вже повідомили про нього хмарному сервісу, на якому розміщена інформація. Всього в масиві містяться дані з 3,2 мільйона комп'ютерів, які були вкрадені з 2018 по 2020 рік.

Шкідливе ПЗ зібрало облікові дані з майже мільйона сайтів, включаючи Facebook, Twitter, Amazon і Gmail. Крім того, вірус крав дані з папок «Робочий стіл» і «Завантаження». Серед них - три мільйони текстових файлів, 900 тисяч зображень і 600 тисяч файлів Word.

Вірус також робив скріншоти під час проникнення на комп'ютер і фотографував користувачів, якщо у нього був доступ до камери. Шкідливе ПЗ поширювалося через піратські ігри і програми (в більшості випадків це був Adobe Photoshop) і інструменти злому Windows.

Фахівці в сфері безпеки рекомендують користувачам обережніше ставитися до того, що вони завантажують з інтернету. Вони стверджують, що зараз отримати доступ до шкідливого ПЗ може будь-хто.

«Це дешево, легко налаштовується, і його можна знайти по всьому Інтернету. Наприклад, будь-який бажаючий може отримати власне шкідливе ПЗ і навіть уроки з використання вкрадених даних всього за 100 доларів. І замовлення дійсно означає індивідуальне замовлення - рекламодавці обіцяють, що вони можуть створити вірус для атаки практично на будь-який додаток, необхідне покупцеві», - заявили дослідники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: США повернули половину заплачених хакерам грошей Colonial Pipeline

Раніше Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ заявив про зростання кількості кібератак, спрямованих на органи державної влади, об'єкти критичної інфраструктури і організації приватного сектора України. Активізувалися переважно хакерські угрупування, підпорядковані спецслужбам РФ.