Компанія Neuralink, яка була заснована Ілоном Маском, заявила, що отримала від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) схвалення проведення випробувань свого мозкового імпланту на людях. Відповідна заява з'явилася у Twitter компанії. Попередня заявка була відхилена.
«Це результат неймовірної роботи команди Neuralink у тісній співпраці з FDA та важливий перший крок, який якось дозволить нашій технології допомогти багатьом людям», - йдеться у заяві.
У компанії зазначили, що ще не розпочали набір добровольців для участі у випробуваннях та пообіцяли надати детальну інформацію пізніше.
Як зазначає Reuters, представники FDA і самої компанії поки що ніяк не прокоментували цю інформацію.
Мозковий імплант, який розробляє Neuralink, потенційно має допомогти людям, які страждають від ожиріння, аутизму, шизофренії та депресії, а також здійснювати пошук в інтернеті та читати думки.
Маск кілька разів анонсував початок випробувань на людях з 2019 року, але офіційно компанія подала заявку до FDA лише на початку 2022 року. І регулятор цю заявку відхилив.
Як стало відомо Reuters від джерел, FDA вказало компанії на кілька проблем, які необхідно виправити, перш ніж чіпи можна буде почати тестувати на людях. Найбільше побоювання викликають літієві батареї імплантів, а також те, що дроти чіпа можуть мігрувати по мозку та можливі проблеми із вилученням апарату з мозку.
Раніше також стало відомо, що Neuralink знаходиться під розслідуванням на федеральному рівні, ймовірно через порушення прав тварин. Про порушення повідомили співробітники компанії, які вважають, що досліди проводяться поспіхом і призводять до непотрібних страждань та смертей тварин.