UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неподалік Землі знайдено планету, яка може підтримувати життя

Розмірами вона дуже схожа на нашу.

Астрономи знайшли нову землеподібну планету, яка знаходиться на відстані всього 90 світлових років від нашої, зовсім поряд за астрономічними мірками. Потенційно, вона може підтримувати життя, що робить її ще цікавішою, повідомляє New Atlas.

Свідчення існування планети, яка одержала позначення LP 791-18d, знайшли за допомогою телескопа TESS і даних телескопа «Спітцер», який вже завершив свою місію.

Читайте також: Марсохід NASA знайшов на Червоній планеті камінь, схожий на книгу

Планета обертається навколо червоного карлика, який знаходиться в сузір'ї Чаша. Команда, яка виявила планету, визначила її масу, вимірявши зміни часу, які необхідні планеті, щоб зробити оберт навколо зірки. Гравітаційний вплив інших планет у системі визначає орбіту небесного тіла.

Розрахунки, проведені вченими, показали, що планета лише трохи більша і масивніша за Землю. Вона припливно пов'язана зі своєю зіркою, тобто завжди звернена до неї однією стороною. Повернений до світила бік занадто гарячий для того, щоб підтримувати існування води. Але вчені вважають, що вулканічна активність на всій поверхні планети могла зберегти атмосферу і дозволити воді конденсуватися на темному боці небесного тіла.

LP 791-18d знаходиться на внутрішньому краю населеної зони, тобто вона не надто гаряча і не надто холодна для існування рідкої води на її поверхні. До виявлення LP 791-18d астрономам вже було відомо про іншу планету в системі, LP 791-18c. Це зовнішня планета, вона набагато більша і масивніша за планету d.

Коли планета c проходить близько до планети d, вона здійснює гравітаційне тяжіння, роблячи орбіту планети d еліптичною. Еліптична орбіта деформує планету d, створюючи внутрішнє тертя, яке суттєво нагріває внутрішню частину планети і викликає вулканічну активність на її поверхні. Супутник Юпітера, Іо, піддається аналогічному впливу.

Раніше астрономи запропонували класифікацію планетних систем, розділивши їх на чотири категорії, ґрунтуючись на розмірі та розташуванні їх планет. І вона показала, що тип нашої Сонячної системи – найрідкісніший.