UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неподалік Луцька знайшли ймовірний перстень-печатку останнього правителя Галицько-Волинського князівства

Разом з тим, остаточно говорити про те, кому належав перстень, ще зарано.

У селі неподалік Луцька знайшли перстень, який, ймовірно, належав останньому самостійному правителю Галицько-Волинської держави Любарту Гедиміновичу. Як розповів Волинській службі новин (ВСН) краєзнавець та дослідник історії Волині XIV-XVI століття Петро Троневич, купити коштовність його переконали герб та місце її виявлення.

Разом з тим він не впевнений, що перстень належить саме Любарту, ще будуть проведені додаткові дослідження.

Попередньо він опублікував на своїй сторінці на Facebook пост: «Не можу не поділитись радістю від різдвяного подарунка з істориками літуаністами. Сигнет великого князя Дмитра Любарта Гедиміновича».

Читайте також: Археологи знайшли в Єгипті прикраси віком 3500 років

Торневич розповів ВСН, що купив перстень у людей, які займаються пошуком речей металошукачами, побачивши їхній пост з коштовністю у соцмережі. За словами дослідника, перстень знайшли неподалік села Мстишин, зацікавила знахідка його зображенням на ній: гербом Любарта був золотий крокуючий лев у синьому колі, який князь перейняв у свого тестя. Такий самий герб зображений на виявлених монетах князя.

«Якщо ми подивимося договір князя Любарта із польським королем Казимиром III, що був укладений 1566 року. За Любартом йде, зокрема, земельний суддя Іван Мстишинський. Я подумав, що він міг від імені князя ставити ці печатки, завіряти документи. Поряд з сигнетом були знахідки, що стосувалися періоду Київської Русі. Ще у Мстишині був Любартів чиновник», - заявив Троневич.

Сумніви в тому, що перстень належав Любарту, виникають через його гарну збереженість.

«Проте коли я взяв його до рук, побачив, що перстень виглядає старим, видно, що ним довго користувалися. Щиток (верх каблучки, - ред.) зігнутий по лінії голова-шия-передні лапи. Під час користування перснем-каблучкою таке може бути, тому що потрібно придавлювати основу», - додав дослідник.

Троневич зізнається, що проведе додаткові дослідження кільця, щоб підтвердити чи спростувати його приналежність Любарту.

Нагадаємо, під час будівництва фортифікаційних споруд на узбережжі Дніпра в Херсонській області українські прикордонники виявили залишки давньоримського поселення.