UA / RU
Підтримати ZN.ua

Немовлята не піддаються візуальним ілюзіям, як старші діти – дослідження

Пояснюється це на даному етапі тим, що у зовсім маленьких дітей ще не сформувалися очікування від світу, тому їхній мозок не спотворює вхідну інформацію відповідно до попереднього досвіду.

Діти віком до шести місяців не піддаються візуальним ілюзіям, які можуть обдурити старших дітей і дорослих, пише The Guardian з посиланням на дослідження групи японських учених.

Дослідники показували екран із червоними та зеленими точками немовлятам віком від п'яти до восьми місяців. Точки одного кольору рухалися вгору в центрі, але вниз праворуч і ліворуч, тоді як точки іншого кольору демонстрували зворотний рух. Коли дорослі дивляться у центр екрана, виникає зорова ілюзія: здається, що червоні крапки рухаються в одному напрямку, а зелені – у іншому.

Щоб з'ясувати, чи відбувається це з немовлятами, команда представила 40 дітям екран з точками лише одного кольору. Вони або рухалися в одному напрямку, або рухалися в одному напрямку в центрі та у протилежному напрямку по боках.

Діти молодше шести місяців довше дивилися на екран, коли точки рухалися в одному напрямку, тоді як старші діти довше дивилися на екран, коли точки рухалися в обох напрямках.

Оскільки немовлята схильні довше дивитися на незнайомі речі, експерти кажуть, що результати дослідження дають змогу припустити, що старші немовлята сприймали початкову ілюзію, а молодші – ні.

Ймовірно, це пов'язано з тим, що механізм обробки інформації в мозку малюків ще не до кінця розвинений, а значить, вони роблять різні припущення про побачене.

Читайте також: Щоб вивчити рідну мову, немовляті дуже важливо слухати спів – вчені

Професор Пол Бейс із Кембриджського університету, який не брав участі в роботі, позитивно оцінив отримані результати. Він наголосив, що на те, що ми бачимо, впливають очікування щодо світу, закладені у наш мозок у процесі розвитку.

"У даному випадку ілюзія виникає тому, що зорова система дорослої людини передбачає, що те, що ви бачите в центрі екрану, швидше за все, відбуватиметься і на периферії", - пояснив Бейс.

Раніше група інших вчених встановила, що мозок людини починає вивчати рідну мову ще до народження: згідно з проведеним дослідженням, ритми головного мозку новонароджених дітей відповідають мові, яку вони, перебуваючи в утробі, найчастіше чули від матері та її оточення.