UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нейробіологи виявили у мозку людини новий тип сигналу

Це унікальна форма клітинного обміну в людському мозку, яка раніше не була відома.

В результаті нового дослідження, міжнародна група фахівців виявила в головному мозку людини раніше невідомий спосіб обміну даними між клітинами, повідомляє Sciencealert. Це означає, що людський мозок є більш потужним органом для обробки інформації, ніж вважалося раніше.

На початку минулого року науковці з Німеччини та Греції виявили механізм, за допомогою якого нові "градуйовані" сигнали генеруються у зовнішніх клітинах кори головного мозку та надають окремим нейронам інакший спосіб для виконання своїх функцій. Вчені виявили це під час операції у пацієнтів з епілепсією.

Вони досліджували електричну активність фрагментів тканин за допомогою флуоресцентної мікроскопії та виявили, що деякі клітини кори головного мозку використовують не лише іони натрію, а й кальцію. Позитивно заряджені іони кальцію продукували хвилі напруги, які раніше не спостерігалися.

Людський мозок часто порівнюють з комп'ютерами. Вони схожі тим, що виконують певні функції однаково та обидва використовують силу електричної напруги. У комп'ютерах - це потік електронів, які називаються транзисторами, а в мозку людини - це нейрони, які обмінюються зарядженими частинами, такими як натрій, хлорид і калій, але усім процесом керують дендрити. Їхню функцію науковці порівнюють з роботою світлофора, які передають або блокують сигнали.

Читайте також: Вчені розробили швидкий метод синтезу антитіл до коронавірусу

Новий тип сигналу назвали опосередкованим кальцієвим потенціалом дендритної дії або dCaAp. Надалі вчені вивчатимуть цей новий сигнал у мозку детальніше.

Нагадаємо, вчені змогли частково повернути зір сліпій людині. Це стало можливо завдяки світлочутливим білкам, які знайшли у водоростях.