UA / RU
Підтримати ZN.ua

Неандертальці могли використовувати ті ж технології виготовлення знарядь праці, що і сапієнси

Вчені вивчили зуб неандертальця в віці дев'яти років.

Вчені з Великої Британії і Німеччини заявили про те, що неандертальці і сапієнси могли використовувати однакові нубійські технології виготовлення кам'яних знарядь. Їм також вдалося визначити найпівденніший ареал неандертальців, який доходив до Африки, повідомляє Naked science.

Британська археолог Дороті Гаррод в 1928 році займалася розкопками в печері Шукба на пагорбах Палестини і знайшла зуб гомініда. Припущення про те, що він належить неандертальцю, висунули одразу.

Потім зуб довгий час зберігався в приватній колекції, але через десятиліття потрапив в руки вчених. Вони ідентифікували, що зуб належав неандертальцю у віці від семи до 12 років. Пізніше його проаналізували автори нової роботи і з'ясували, що неандертальцю було дев'ять років.

Неандертальці як вид з'явилися і жили в Європі, тому зуб в печері Шукба - свідоцтво найпівденнішої точки розселення цих гомінідів. Крім того, відкриття наштовхує на думку, що неандертальці після їх формування в Європі могли приходити назад в Африку, звідки свого часу вийшли їхні предки. Адже печера Шукба знаходиться всього в 400 кілометрах від Каїра.

Крім того, вчені з'ясували, що неандертальці, можливо, використовували ті ж знаряддя праці, що і люди сучасного типу. У печері Шукба були знайдені ретушовані інструменти та відщепи, характерні для нубійської технології Homo sapiens. Ймовірно, її перейняли і неандертальці.

Звичайно, виявлений поблизу зуб неандертальця ще не означає, що знаряддя були виготовлені представниками «паралельного» виду людства, але те, що вони зустрічалися тут з сапієнсами, - точно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли сліди «гібридної популяції» неандертальців і людей

Раніше вчені з Німеччини та Італії прийшли до висновку про те, що зміни клімату підштовхнули неандертальців до того, щоб почати виготовляти більш складні знаряддя праці. На думку дослідників, на це вказують знахідки, зроблені в одній з печер Нижньої Баварії.