Вчені з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі заявили про те, що у неандертальців були поширені кісткові нарости у вушному каналі, які у сучасних людей називають "вухо плавця". На думку дослідників, це означає, що вони проводили багато часу під водою, повідомляє New Scientist.
У ході дослідження вчені вивчили 77 черепів стародавніх людей, які жили в західній Євразії в середньому та пізньому Плейстоцені. Дослідники шукали кісткові нарости у вушних каналах, відомі як зовнішні слухові екзостози. В сучасному світі вони зустрічаються у серферів або тих, хто проводить багато часу в холодних, вологих і вітряних умовах.
Виявилося, що майже у половини з 23 неандертальців, останки яких вивчили дослідники, були подібні нарости і зустрічалися вони в два рази частіше, ніж у інших стародавніх людей. Це означає, що неандертальці проводили багато часу під водою в пошуках їжі та інших ресурсів, підсумовують вчені.
У стародавніх людей, які жили на Землі в період між 130 і 80 тисячами років тому, подібні нарости були знайдені лише в чотирьох випадках, а у тих, хто жив у період між 60 і 25 тисячами років тому – у п'яти випадках із 24.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.