UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Не обирайте вимирання»: динозавр з трибуни ООН закликав задуматися про глобальне потепління

Він стверджує, що людство має відмовитись від фінансування використання викопного палива.

На трибуну ООН піднявся незвичайний доповідач, який закликав замислитись над проблемами змін клімату. У ролику, який був опублікований на каналі Програми розвитку ООН на YouTube, з'явився динозавр, що говорить, який закликав людство відмовитися від шляху до вимирання.

«Я знаю дещо про вимирання. І я думаю, що це цілком очевидно – вимерти це погано. А привести себе до вимирання – найдурніша річ, яку я чув за 75 мільйонів років. У нас хоча б був астероїд, а яке ваше виправдання? Ви переживаєте кліматичну НП, ал уряди витрачають сотні мільйонів громадських коштів на субсидування викопного палива. Уявіть, якби ми витрачали сотні мільйонів на субсидування гігантських метеорів! Це те, що ви робите зараз», – заявив динозавр.

Динозавра озвучив відомий актор Джек Блек.

Читайте також: Зміна клімату збільшить кількість міжнародних конфліктів — The Washington Post

У підписі до ролика йдеться про те, що у світі щорічно витрачається 423 мільярди доларів на субсидування викопних видів палива – нафти, газу, вугілля та електроенергії, що виробляється за рахунок спалювання інших видів палива. Це вчетверо більше суми допомоги, яка потрібна бідним країнам для боротьби з кліматичними змінами.

Сума, витрачена на викопне паливо, може покрити витрати на вакцинацію кожного жителя Землі від COVID-19 і втричі більша за щорічну суму, яка потрібна для викорінення бідності. Якщо врахувати непрямі витрати, включаючи шкоду довкіллю, то сума субсидій зросте до шести трильйонів доларів.

Головним джерелом кліматичних змін є енергетичний ринок, який відповідає за 73% антропогенних викидів парникових газів. Реформи субсидування викопного палива сприятимуть скороченню викидів CO2 і принесуть користь здоров'ю та благополуччю людей, і вони є першим кроком до правильного ціноутворення на енергію – такого, що відображає «справжню» та повну вартість використання викопного палива для суспільства та навколишнього середовища.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) опублікувала звіт «Стан клімату в Африці», в якому заявила про те, що до 2040 року льодовики Африки можуть повністю зникнути. У ньому також йдеться про те, що до 2030 року 118 мільйонів осіб, які знаходяться за межею бідності, страждатимуть від посухи, повеней та екстремальної спеки, якщо не буде вжито заходів щодо боротьби зі змінами клімату.