Міжнародна група вчених, ймовірно, змогла розкрити таємницю появи гір на Місяці. Висота деяких з них досягає декількох кілометрів, але досі вчені не знають, що стало причиною їхньої появи – на супутнику Місяця немає вулканічної активності, повідомляє "Популярная механика".
У ході дослідження вчені заново вивчили зразки місячних каменів, які були доставлені на Землю в 1972 році "Аполлоном-17". Дослідники знайшли в них сліди кубічних кристалічних структур цирконію, які утворюються при температурах вище 2300 градусів Цельсія.
У ході аналізу кристалічних структур з'ясувалося, що вони утворилися приблизно 4,3 мільярда років тому, а високотемпературна фаза, що передувала їхній появі, стала, по всій видимості, результатом потужного зовнішнього удару. Дослідники вважають, що це був удар гігантського метеорита, що утворив воронку в кілька сотень кілометрів діаметром і викликав змішання зовнішніх і внутрішніх шарів супутника.
Вчені стверджують, що отримані ними результати змушують по-новому поглянути на доставлені "Аполлоном-17" зразки та всю геологію Місяця. "Ці неймовірно сильні метеоритні удари не тільки руйнували кору Місяця, але, по суті, допомогли сформувати її", - заявив провідний автор дослідження Джеймс Дарлінг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше американські вчені заявили про те, що молода Земля виглядала не так, як зараз. Ще 3,2 мільярда років тому всю поверхню нашої планети покривав шар океанічних вод.