UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільший радіотелескоп у світі приєднався до проекту з пошуку життя біля "зірки інопланетян"

Дослідники вивчать можливість існування інопланетного розуму біля зірки KIC 8462852.

Найбільший у світі радіотелескоп FAST, який розташовується в Китаї, приєднався до пошуку інопланетного життя біля зірки KIC 8462852, чиї незвичайні "моргання" можуть вказувати на наявність навколо неї сфери, створеної позаземною цивілізацією, повідомляє South China Morning Post.

Пошуками позаземного розуму біля зірки KIC 8462852 займаються представники проекту Breakthrough Listen, заснованого Юрієм Мільнером та Стівеном Хокінгом. "Приєднання телескопа FAST до наших пошуків фантастично розширює наші можливості, і дозволяє нам "промацати" буквально кожен куточок цієї зоряної системи на предмет наявності в ній інопланетних радіосигналів. Ми дуже раді тому, що ми можемо працювати з колегами в Китаї, оскільки FAST є найбільш чутливим телескопом світу в своєму діапазоні", - заявив Ендрю Симіон, заступник директора Breakthrough Listen.

Дослідження зірки будуть проводитися також за допомогою іншого великого телескопа - обсерваторії Грін-Бенкс, яка є однією з найбільш чутливих радіотарілок у світі.

У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.

Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.

Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.