Найбільшу на Землі зону удару астероїда випадковим чином виявили в Австралії: її ширина досягає 400 кілометрів. Про відкриття розповідає International Business Times UK з посиланням на журнал Tectonophysics.
Ендрю Гликсон (Andrew Glikson) з Австралійського національного університету вів рутинне дослідження геотермічної активності на кордонах штатів Південна Австралія, Квінсленд і Північній території. Зробивши буріння в кору на глибину два кілометри, вчені витягли на поверхню бурової керн зі слідами порід, які перетворилися в скло під впливом високих температур і тиску.
Додаткове дослідження вказало на два окремих кратера, ширина кожного становить близько 200 кілометрів. На думку Гликсона, метеорит розколовся надвоє за кілька секунд до удару об Землю. У діаметрі астероїди становили більше 10 кілометрів.
Розмір кратерів визначили з допомогою магниторазведки, яка вказала на багаті залізом і магнієм ділянки, характерні для мантії. "У корі утворилися дві гігантських купольних структури: так вона відновилася після двох жахливих ударів, піднявши до поверхні породи з мантії", - пояснив Гликсон.
Вчені не можуть з датуванням падіння астероїдів: вік оточуючих кратери порід становить від 300 до 600 мільйонів років. Незрозуміло, як ця подія вплинула на біосферу Землі. "Поки це таємниця - ми не знайшли масове вимирання рослин і тварин, відповідну цим ударам. Я підозрюю, що астероїди врізалися в Землю ще раніше, ніж 300 мільйонів років тому", - додав Гликсон.