Вчені з Канади та Австралії заявили про те, що бадьорити може не тільки сама кава, але навіть її запах або просто думки про смак. Це пов'язано з тим, що ефект, що бадьорить, кави проявляється настільки яскраво, що мозок асоціює її з підвищеною увагою і концентрацією, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені спробували змусити добровольців активно уявляти процес споживання кави або чаю. Для цього їм запропонували взяти участь у "мозковому штурмі" і придумати слогани вигаданої компанії Arisokraft, що займається продажами того чи іншого напою. При цьому дослідники реєстрували пульс добровольців, а самі вони після "штурму" заповнювали опитувальник про своїх плани і дії на майбутнє.
Виявилося, що жителі західних країн (Канада, США, Австралія) яскравіше реагують на обговорення кави, їхнє серцебиття прискорюється, а про майбутнє вони починають писати більш конкретно і точно. У представників східних культур (Японія, Корея, Китай), які звикли до споживання чаю, такого вираженого ефекту не спостерігалося.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що їхнє дослідження охоплює невелику кількість людей, тому вони не можуть говорити про подібний вплив кави зі 100% впевненістю.
Раніше вчені заявили про те, що вживання кави допомагає знизити ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. У ході дослідження вчені вивчили те, яким чином три типи кави взаємодіють з тау-білками і бета-амілоїдами і, відповідно, здатні боротися з причиною деменції при нейродегенеративних захворюваннях.