UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науковці розробили "збільшувач рухів" (відео)

За допомогою методу можна встановити пульс людини з відеозапису, що відкриває можливості створення безконтактного поліграфа. Також метод може бути корисним для аналізу відео в наукових цілях

Інженери з Массачусетського технологічного інституту навчилися вибірково збільшувати на відео окремі рухи, що дозволило їм розглянути в кадрі раніше непомітні переміщення.

Розроблений алгоритм розкладає вихідне відео на різні рівні детальності (будує піраміду Лапласа), і окремо аналізує руху на кожному рівні. Рухи на обраному рівні деталізації посилюються і відео знову збирається в єдине ціле. Алгоритм невимогливий до обчислювальних потужностей і може обробляти сигнал у реальному часі.

Технологію можна застосувати, наприклад, для віддаленого спостереження за диханням пацієнтів у стаціонарах і вдома, а також для спостереження за недоношеними новонародженими. За допомогою методу можна встановити пульс людини з відеозапису, що відкриває можливості створення безконтактного поліграфа. Також метод може бути корисним для аналізу відео в наукових цілях.

Нещодавно науковці застосували комп'ютерну обробку відео для того, щоб простежити за долею кожної окремої клітини в ембріоні дрозофіли. Така інформація може допомогти зрозуміти механізми диференціювання тканин. Інша група застосувала подібний підхід (підсиливши його генетичною модифікацією з внесенням генів флюоресцентних білків) і встановила, що саме з часом змінюється обсяг, розміщення і швидкість росту клітин у рослин. !zn

Читайте також:

Інженери створили фотокамеру з роздільною здатністю 960 мегапікселів (фото)

Фотоапарат Leica продали на аукціоні за рекордну суму у 2 млн євро

У Києві покажуть роботи провідних фото-репортерів світу про дітей на війні

Nikon випускає камеру з рекордним 42-кратним зумом