UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науковці відтворили обличчя дівчини за черепом, якому 9 тисяч років

Сьогодні жінки виглядають не такими мужніми, як колись.

Чимала команда науковців взяла участь в реконструкції обличчя 18-річної дівчини з часів мезоліту. Череп для відтворення був знайдений в печері в Греції, у якій люди проживали в 7 тисячолітті до нашої ери, повідомляє National Geographic.

Для реконструкції образу дoслідники зробили кoмп'ютеpну тoмoгpaфію чеpепa, після чого 3D-пpинтеp poбить тoчну кoпію вимірів сканування. Далі вчені накладають м'язи, колір очей та тон шкіри виводяться на основі відомих загальних рис населення в регіоні.

Для такої кропіткої роботи задіюють цілий штат фахівців: ендокринолог, ортопед, невролог, патологоанатом і радіолог. Команду для реконструкції обличчя дівчини очолив ортопед Мaнoліс Пaпaгpігopaкіс.

Вчені дали ім'я дівчині – Aвгі, у перекладі "Світанок", тобто людина, що жила на зорі цивілізації, коли регіон лише переходив від мисливства і збиральництва до вирощування культур.

Науковці нічого не знають про життя молодої жінки і причини смерті, зазначають лише, що її кістки вказують на 15-річний вік Авгі, однак її зуби свідчать про те, що їй було 18.

Після завершення роботи перед дослідниками постала темноволоса дівчина з виразними вилицями, масивним чолом та з ямкою на підборідді, що робить вираз її обличчя войовничим та мужнім. Протягом тисячоліть, за словами вчених, ці риси згладились, і сьогодні люди виглядають менш мужніми.

Швейцарські антропологи встановили причину смерті найстаршої з відомих науці європейських мумій, вік якої становить 5300 років. На момент смерті древньому мисливцю Еці було 45 років. Вчені встановили, що причиною загибелі стало переохолодження, а не стріла, як вважалося раніше.