Міністри оборони 28 країн НАТО домовилися створити сили швидкого реагування на кібератаки, повідомив у вівторок генсек Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.
"Ми домовилися створити команди швидкого реагування для захисту систем НАТО", - сказав він журналістам після завершенні першого дня міністерської зустрічі. За словами Расмуссена, операційна готовність сил швидкого реагування на кібератаки, в завдання яких буде входити захист комп'ютерної інфраструктури окремих країн НАТО, буде забезпечена до жовтня.
Як повідомив генсек НАТО, у 2012 році проти альянсу було скоєно в цілому 2,5 тисячі кібератак.
Міністри оборони НАТО вперше обговорили заходи взаємодії з питань захисту від кібератак, які, за словами Расмуссена, стають все більш витонченими.
У листопаді 2012 року НАТО провела командно-штабні навчання з кіберзахисту (Cyber Coalition) для перевірки технічного та експлуатаційного потенціалу альянсу. Навчання проводилися за вигаданим сценарієм, згідно з яким кібератаки наносилися проти НАТО і національних інфраструктур країн-союзниць.
Нова стратегічна концепція НАТО, затверджена в листопаді 2010 року на саміті в Лісабоні, визначає кіберзахист в якості одного з пріоритетів. Рада НАТО у 2008 році затвердила акредитацію Центру кіберзахисту НАТО в Талліні і присвоїла йому статус міжнародної військової організації. Зараз у роботі центру беруть участь десять країн: США, Естонія, Німеччина, Словаччина, Італія, Литва, Латвія, Іспанія, Угорщина та Польща. !zn
Читайте також:
США намагаються з допомогою графічної оболонки зробити кібервійни не складніше гри в Angry Birds
Євросоюз відкрив центр по боротьбі з кіберзлочинністю
Конфлікти між державами і міжнародними організаціями в 2013 році перейдуть в кіберпростір