UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні над Землею зійде полунична суперповня

Червневий повний місяць ще називають “полуничним”.

Сьогодні, 24 червня над Україною можна побачити суперповню, останню у цьому році. О 21:39 Місяць набуває максимальної освітленості та знаходиться максимально близько до Землі, повідомляє NASA. Ще три дні - з четверга до суботи Місяць буде повним, і вже з неділі почне зменшувались.

Cупермісяць - це явище, коли відбувається збіг повного місяця з перигеєм — моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.

Суперповню у червні ще називають “полуничною”. А все через те, що у давнину індійські племена альгонкінів прозвали червневий повний Місяць на честь полуниці, яку збирають у цю пору року на північному сході США. Також існує давня європейська назва суперповні - “медовий” Місяць.

Також, у день повного Місяця, на небі можна спостерігати ще кілька планет. Найяскравішою видимою планетою для нас буде Венера, яка з'явиться на небі як вечірня зірка на чотири градуси вище горизонту на заході північному заході. Ліворуч, на висоті 10 градусів над горизонтом від Венери буде Марс.

Читайте також: В Австралії запустять рейс «Достав мене на Місяць»

Крім цього, можна буде побачити зірку Арктур, яка буде розташована на небі над горизонтом на південному заході. Арктур - одна з чотирьох найяскравіших зірок. Вона яскравіша за Сонце у 170 разів, але перебуває на відстані близько 37 світлових років від Землі.

Нагадаємо, минулого разу суперповню можна було спостерігати в ніч з 26 на 27 травня. Тоді воно збіглося із місячним затемненням. Як це було, дивіться у нашій фотодобірці.