Фахівці з охорони природи заявили про те, що пандемія коронавірусу і заходи захисту, покликані запобігти поширенню захворювання, що можуть призвести до підвищення рівня забруднення океану. Як повідомляє The Guardian, фахівці вже знайшли одноразові маски і рукавички в прибережних водах.
Французька організація Opération Mer Propre, яка займається збором сміття на Лазурному березі, почала бити тривогу на початку минулого місяця. Дайвери виявили так зване "COVID-19 сміття": десятки рукавичок, масок і пляшок з-під антисептика. Вони сусідили з уже звичними одноразовими стаканчиками і алюмінієвими банками.
За словами керівника організації Жоффрея Пелтьє, кількість знайденого сміття "далека від величезної", але він побоюється, що воно є передвісником появи нового типу забруднення, яке буде зустрічатися повсюдно через те, що мільйони людей по всьому світу звернулися до одноразових матеріалів для боротьби з поширенням коронавірусу.
Як зазначив член організації Лоран Ломбард, тільки у Франції уряд замовив два мільярди одноразових масок. А це значить, що незабаром у водах Середземного моря буде "більше масок, ніж медуз". Активісти сподіваються, що поширена ними інформація і фотографії підштовхнуть людей до використання багаторазових масок і переваги частого миття рук перед носінням одноразових рукавичок.
Активісти підкреслюють, що термін "життя" масок становить близько 450 років і вони є "бомбою сповільненої дії" для планети. Про це вони написали у листі до президента Франції Еммануеля Макрона.
Схожі побоювання висловлювала і організація OceansAsia зі штаб-квартирою в Гонконзі. "На пляжі довжиною близько 100 метрів ми знайшли близько 70 масок. Через тиждень на берег викинуло ще 30. І це безлюдний острів на краю світу", - розповів представник організації Гері Стокс. Він також додав, що представники організації "знаходять маски скрізь".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, що назріває міжнародний скандал. Петиція за відставку голови ВООЗ швидко набрала мільйон голосів, оскільки ВООЗ вибудовувала політику дослідження COVID-19 на основі сумнівних даних.
Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку "першої хвилі" пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.