Американське космічне агентство NASA розробляє гіперзвуковий пасажирський літак, який дозволить не лише показувати клієнтам землю з-за меж земної атмосфери, а й обігнути земну кулю всього за кілька годин.
Американське космічне агентство NASA розробляє гіперзвуковий пасажирський літак, який дозволить не лише показувати клієнтам землю з-за меж земної атмосфери, а й обігнути земну кулю всього за кілька годин. На такому повітряному судні переліт з Нью-Йорка до Сіднея триватиме не 21 годину, як зараз, а всього 2,5 години. Щоб досягти цього, літак має літати з п'ятикратною швидкістю звуку.
На цей проект виділятимуть щорічно по 5 мільйонів доларів. Фінансування передбачено на найближчі три роки.
Гіперзвуковий літак поки є досить новою ідеєю, яка базується на конкордах, що літали з дворазовою швидкістю звуку.
Проте розробникам нових технологій доведеться зіткнутися з низкою труднощів. Зокрема, їм належить вивчити поведінку швидких потоків повітря, зменшити масу повітряного судна, зміцнивши разом з тим його корпус, щоб обшивка літака могла витримувати швидкі перепади температур.
Нагадаємо, що в травні цього року армія США провела випробування гіперзвукової крилатої ракети X-51A Waverider, яка розвинула швидкість, що в шість разів перевищує швидкість звуку (більше семи тисяч кілометрів за годину). Вашингтон планує до 2017 року прийняти такі ракети на озброєння.
Розробку гіперзвукових ракет нового покоління розпочала й Росія. Як повідомив генеральний директор корпорації «Тактичне ракетне озброєння», їхня мета - ракети, здатні літати зі швидкістю, яка в 10-12 разів більша за швидкість звуку.