NASA опублікувало знімок, на якому можна помітити місце аварії індійського місячного модуля "Вікрам", який повинен був здійснити посадку на супутнику Землі 7 вересня. На знімку позначили уламки апарату і місця, де уламки порушили поверхню місячного грунту, повідомляється на сайті агентства.
Наголошується, що "Вікрам" повинен був здійснити посадку на відстані 600 кілометрів від південного полюса Місяця. Вчені отримали знімки цього регіону за допомогою апарату Lunar Reconnaissance Orbiter. Команда дослідників порівнювала кілька знімків для того, щоб виявити сліди катастрофи "Вікрама".
Вперше знімок місця аварії NASA опублікувало 26 вересня. З агентством зв'язався якийсь Шанмуга Субраманіан, який вказав на знайдений уламок модуля. На знімку це місце позначене буквою S. Воно знаходиться в 750 метрах від основного місця аварії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
"Вікрам" повинен був здійснити посадку на Місяць 7 вересня, але на висоті 2,1 кілометра від поверхні супутника Землі зв'язок з ним було втрачено. Пізніше Індійська організація космічних досліджень (ІSRO) назвала причину аварії місячного посадкового зонда "Вікрам". Апарат не зміг здійснити посадку на Місяць через занадто різке гальмування на другому етапі зниження.
У разі успіху висадки Індія стала б четвертою країною, після СРСР, США і Китаю, яка здійснила висадку на Місяць. Вона також стала б першою країною, яка досягла південного полюса супутника Землі.