UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA зареєструвало загадковий «несподіваний» сигнал з-за кордонів Чумацького Шляху

Пояснити його походження вчені поки що не можуть.

Вчені NASA виявили "несподіваний" сигнал, який виходить з-за меж нашої галактики. Його вдалося засікти під час аналізу даних, отриманих телескопом "Фермі" за 13 років спостережень, повідомляє Science Alert.

"Це була несподівана і поки незрозуміла особливість за межами нашої галактики", - заявила Френсіс Редді з Центру космічних польотів імені Годдарда.

Читайте також: Невелика галактика-супутниця Чумацького Шляху може виявитися не тим, чим вважалася

Телескоп «Фермі» стежить за гамма-променями – потужними спалахами світла, у сотні мільярдів разів потужнішими, ніж може вловити око людини. Часто вони виникають, коли вибухають зірки чи відбувається ядерний вибух. Вчені виявили несподіваний сигнал, коли шукали щось інше.

«Це абсолютно випадкове відкриття. Ми виявили набагато сильніший сигнал і в іншій частині неба, ніж та, в якій ми шукали», - заявив Александр Кашлинський, космолог з Університету Меріленду та Центру космічних польотів імені Годдарда.

Дослідники шукали космічне мікрохвильове випромінювання чи реліктове випромінювання. Реліктове тло має дипольну структуру, де один кінець гарячіший і завантажений, ніж інший. Вважається, що цю невідповідність створює рух Сонячної системи.

Але натомість вчені виявили інший сигнал, що виходить з того ж напрямку і такої ж сили, як і інший незрозумілий об'єкт, що містив одні з найенергетичніших частинок, які дослідники будь-коли спостерігали.

"Ми знайшли диполь гамма-випромінювання, але його пік розташований на південному небі, далеко від реліктового випромінювання, а його величина в 10 разів перевищує ту, яку ми очікуємо від нашого руху", - заявив астрофізик Кріс Шрейдер.

На думку вчених, зафіксований сигнал може бути пов'язаний із особливістю гамма-випромінювання, яку виявила обсерваторія П'єра Оже в Аргентині у 2017 році. Така структура об'єктів свідчить про те, що вони можуть виходити з одного джерела.

Раніше астрономи простежили один із найпотужніших і далеких швидких радіосплесків, коли-небудь виявлених, до його незвичайного джерела: рідкісної «крапельної» групи галактик. Несподіване відкриття може пролити більше світла на причини загадкових сплесків радіохвиль, які давно спантеличують вчених.