UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA запустить два нові місії з вивчення Сонця

Вони займуться, зокрема, вивченням того, як зірка впливає на космічну погоду.

NASA заявило про те, що обрало дві нові місії з дослідження Сонця. Як повідомляє "Популярная механика", вони будуть займатися, наприклад, вивченням того, як наша зірка впливає на космічну погоду.

Перша місія називається PUNCH (Polarimeter to Unify the Corona and Heliosphere). Вона сфокусується на сонячній короні і вивчить те, яким чином вона створює сонячний вітер. Вона буде включати в себе чотири супутники, які будуть стежити за сонячним вітром, а також відстежувати викиди речовини, які можуть впливати на космічну погоду поруч з Землею.

Друга місія - TRACERS (Tandem Reconnection and Cusp Electrodynamics Reconnaissance Satellites) – включає два апарати. Вони будуть вивчати те, яким чином магнітні поля навколо Землі взаємодіють з сонячними. У рамках процесу, відомого як магнітне перез'єднання, силові лінії поля різко перебудовуються, випускаючи частинки на дуже великій швидкості; деякі з цих частинок будуть спрямовані магнітним полем Землі в область, де TRACERS зможе їх спостерігати.

Магнітне перез'єднання може викликати спалахи і викиди речовини на Сонці, а також дозволяти частинкам сонячного вітру досягати Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

На даний момент біля зірки вже працює сонячний зонд агентства. Parker Solar Probe обладнаний величезним тепловим екраном зі спеціального вуглепластикового матеріалу, що відбиває 99% світла і тепла. Його товщина – 11 сантиметрів, а довжина і ширина сягають декількох метрів.

Передбачається, що корпус зонда розігріватиметься до температур близько 1500 градусів Кельвіна і піддаватиметься дії потоку радіації, що перевищує фон на Землі у майже 500 разів.