UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA зафіксувало п'ять потужних спалахів на Сонці

Ці сонячні спалахи були пов'язані з викидом корональної маси, більшість з яких вплинули на Землю.

Космічне агентство NASA повідомляє, що протягом останніх 5 днів (21-25 червня 2015 року) на Сонці були зафіксовані близько п'яти спалахів.

Ці сонячні спалахи були пов'язані з викидом корональної маси, більшість з яких вплинули на Землю, внаслідок чого на нашій планеті можна буде спостерігати красиві полярні сяйва.

Варто відзначити, що "ехо" спалахів досягне до Землі протягом декількох днів і викличе серію магнітних бур.

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.

Сонце - зірка Сонячної системи, навколо нього обертаються планети та інші об'єкти. Маса Сонця складає 99,866% від сумарної маси Сонячної системи. Тепло і світло від Сонця підтримує життя на Землі, впливає на клімат.

Сонце складається з водню (~73 % від маси і ~92 % від об'єму), гелію (~25 % від маси і ~7 % від обсягу) та інших елементів, , що входять в його склад: заліза, нікелю, кисню, азоту, кремнію, сірки, магнію, вуглецю, неону, кальцію і хрому.

Читайте також: NASA опублікувало візуалізацію магнітного перевороту на Сонці

За спектральною класифікацією Сонце відносять до типу "жовтий карлик". Температура на поверхні Сонця становить близько 5800 K.

Раніше повідомлялося, що NASA опублікувало фотографію еволюції гігантської стрілки на Сонці.