UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA випробувало дриль для пошуку інопланетного життя

Випробування проводилися у пустелі Атакама.

Дослідники з США, Чілі, Іспанії та Франції випробували дриль, призначену для пошуку життя на інших планетах. Випробування проводилися в одному з найбільш посушливих місць на планеті – пустелі Атакама. Інформація про це була опублікована на сайті NASA.

У каменях пустелі, яка містить неймовірно малу кількістю води і зазнає постійного інтенсивного ультрафіолетового опромінення, існують колонії мікроорганізмів. На думку дослідників, такі ж умови можуть існувати на Марсі.

Читайте також: NASA опублікувало панорамний знімок Марса

Дослідники припускають, що життя може бути виявлена під поверхнею Марса, де негативні фактори навколишнього середовища дещо пом'якшується. Пошук життя ведеться за спеціальним органічним молекулами, відомими як біомаркери. Поки люди не ступлять на поверхню Червоної планети, пошук давніх слідів життя буде здійснюватися за допомогою дрилі, яка буде управлятися за допомогою роботизованої руки.

У рамках випробувань вчені зібрали зразки мікроорганізмів, які були знайдені в пустелі Атакама. На думку дослідників, відкладення солі можуть бути останнім притулком для живих істот, які населяють "найбіль посушливе місце на Землі".

Раніше NASA опублікувало відео будівництва першої колонії на Марсі. За інформацією NASA, ця колонія з'явиться через "20 років доставки обладнання і вантажів", тобто, прибизительно вже в 2050-х роках, якщо в 2030-х агентству вдасться налагодити регулярну відправлення кораблів до Марса.