Вчені NASA виявили на одній із планет у сузір'ї Орла спектри, які свідчать про наявність атмосфери, що містить газ метан та водяну пару, повідомляється на сайті американського космічного агентства.
Молекули, які можуть бути ознаками життя, виявлені за допомогою телескопа James Webb на екзопланеті WASP-80 b, яка обертається навколо своєї червоної карликової зірки раз на три дні та розташована на відстані 163 світлові роки від нас.
"Оскільки планета розташована близько до своєї зірки, а обидві вони такі далекі від нас, ми не можемо побачити планету безпосередньо навіть за допомогою найсучасніших телескопів, таких як Webb. Натомість спостерігаємо комбіноване світло від зірки та планети за допомогою транзитного методу та методу затемнення. Це допомагає зрозуміти, з чого складається атмосфера планети", – пояснюють вчені.
Завдяки виявленю метану вчені тепер можуть піти далі у вивченні того, як виникла та розвивалася дана планета. Наприклад, вимірявши кількість метану та води, вони сподіваються з'ясувати співвідношення атомів вуглецю та кисню.
Крім того, дослідники планують додаткові спостереження WASP-80 b за допомогою MIRI та NIRCam, що дозволить їм вивчити властивості атмосфери у різних діапазонах довжин хвиль.
Раніше вчені NASA попередньо заявили, що зафіксували сліди диметилсульфіду, який раніше бачили тільки на Землі, на планеті K2-18 b.