NASA вибрало дві нові місії до Венери, найближчого планетного сусіда Землі. Будучи частиною програми NASA Discovery, місії спрямовані на те, щоб зрозуміти, як Венера стала пекельним світом, коли у неї так багато інших характеристик, схожих на наші, і, можливо, вона була першим населеним світом в сонячній системі з океаном і кліматом як на землі, повідомляє NASA.
NASA виділяє на розробку близько 500 мільйонів доларів на кожну місію. Очікується, що кожна з них буде запущена в період 2028-2030 років.
DAVINCI + (Дослідження газів на Венері в глибокій атмосфері, хімія і візуалізація)
DAVINCI + вимірюватиме склад атмосфери Венери, щоб зрозуміти, як вона формувалася і розвивалася, а також визначить, чи був на планеті колись океан. Місія складається з спуску сфери, яка буде занурюватися в щільну атмосферу планети, виробляючи точні вимірювання газів і інших елементів, щоб зрозуміти, чому атмосфера Венери є неконтрольованою теплицею в порівнянні з атмосферою Землі.
Крім того, DAVINCI + передасть перші зображення з високою роздільною здатністю унікальних геологічних об'єктів Венери, відомих як «тессери», які можуть бути порівняні з земними континентами, припускаючи, що у Венери є тектоніка плит. Це буде перша місія США до атмосфери Венери з 1978 року, і результати DAVINCI + можуть змінити наше розуміння формування планет земної групи в нашій Сонячній системі і за її межами.
VERITAS (коефіцієнт випромінювання Венери, радіологія, InSAR, топографія і спектроскопія)
VERITAS нанесе на карту поверхню Венери, щоб визначити геологічну історію планети і зрозуміти, чому вона розвивалася настільки інакше, ніж Земля. Звертаючись до Венери з допомогою радара з синтезованою апертурою, VERITAS буде наносити на карту висоти поверхні майже всієї планети, щоб створити тривимірну реконструкцію топографії і підтвердити, чи продовжуються на Венері такі процеси, як тектоніка плит і вулканізм.
VERITAS також нанесе на карту інфрачервоне випромінювання з поверхні Венери, щоб відобразити її тип породи, який в значній мірі невідомий, і визначить, випускають діючі вулкани водяну пару в атмосферу.
«Ми активізуємо нашу програму по планетарній науці, інтенсивно досліджуючи світ, який NASA не відвідує понад 30 років», - сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора NASA з науки. «Використовуючи передові технології, які NASA розробило і вдосконалило протягом багатьох років місій і технологічних програм, ми вступаємо в нове десятиліття Венери, щоб зрозуміти, як планета, схожа на Землю, може стати теплицею. Наші цілі глибокі. Це не просто розуміння еволюції планет і населеності в нашій сонячній системі, а й вихід за ці межі на екзопланети, захоплююча і область розвитку досліджень для NASA».
Раніше повідомлялося, що зонд NASA Parker Solar Probe зробив знімок Венери крупним планом. Як повідомляється на сайті агентства, зображення було отримано ще в липні 2020 року, але опублікували його лише зараз.