Фахівці завершили ремонтні роботи на антені Deep Space Station, що дозволило вченим NASA зв'язатися з апаратом «Вояджер-2», який покинув межі Сонячної системи. Як повідомляється на сайті агентства, вчені передали апарату кілька команд 29 жовтня.
З середини березня «Вояджер-2» рухався самостійно, оскільки єдина антена, за допомогою якої можна було встановити зв'язок з апаратом віком 43 роки, знаходилась на ремонті. «Вояджер-2» відповів, підтвердивши, що отримав «дзвінок» і може виконати команди без проблем.
Цей «дзвінок» «Вояджеру-2» дозволив протестувати нове обладнання антени. Deep Space Station 43 знаходиться в Австралії і є частиною Deep Space Network (DSN) - групи радіо-антен, які розташовуються по всьому світу. Вони використовуються для зв'язку з апаратами, які працюють за межами орбіти Місяця.
Deep Space Station 43 - це єдина антена в світі, яка може зв'язатися з «Вояджером-2». Під час її ремонту фахівці NASA отримували дані про стан апарату, але не могли посилати йому команди, тому «Вояджер-2» рухався самостійно. У NASA зазначають, що під час ремонту замінили кілька радіопередавачів, один з яких не ремонтувався протягом 47 років.
«Дзвінок» «Вояджер-2» це тільки один з індикаторів, які свідчать про те, що антена може повернутися до повноцінної роботи в лютому 2021 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). Загалом з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачений.