Вчені з Космічного центру Джонсона NASA змогли отримати кисень зі штучного місячного пилу, поміщеного у вакуум. Під час випробувань місячний пил розплавили у спеціальному реакторі, який може нагріватися до дуже високих температур, повідомляє Space.com.
Коли штучний місячний ґрунт нагрівся, вчені помітили виділення з нього чадного газу, з якого потім можна виділити кисень.
Можливість отримувати кисень безпосередньо на Місяці матиме вирішальне значення для довгострокових місій на Місяць, які NASA збирається здійснювати в рамках програми "Артеміда". У рамках цих місій агентство прагне збирати та використовувати ресурси на місці.
У ході проведеного експерименту у вакуумній камері діаметром 4,6 метра розмістили потужний лазер, який мав симулювати концентроване місячне світло та плавити реголіт. Подібні експерименти проводили і раніше, але не у вакуумі. Вченим вдалося підтримувати постійний тиск у камері, запобігаючи витоку газів, і дозволяючи відпрацьованому реголіту виходити із зони реакції та повертатися до неї.
Дослідники помітили, що реголіт, який піддавався впливу лазера, випускав чадний газ. З нього потім вдалося виділити чистий кисень.
Раніше NASA та Канадське космічне агентство (CSA) назвали імена чотирьох астронавтів, які у листопаді наступного року облетять Місяць на кораблі "Артеміда 2" - першій місії з екіпажем на шляху NASA до встановлення довгострокової присутності на Місяці для наукових досліджень.