UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA таки вдалося відновити зв'язок з крихітним супутником, який летить до Місяця

Зв'язок з апаратом було втрачено 4 липня.

NASA вдалося відновити зв'язок з кубсатом Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment (CAPSTONE), який рухається до Місяця, повідомляє New Atlas. Зв'язок з апаратом було втрачено 4 липня після того, як він відокремився від прискорювача ракети-носія.

Після того, як апарат здійснив кілька включень двигуна протягом шести днів, він залишив низьку навколоземну орбіту і вийшов на балістичну траєкторію навколомісячного простору.

Читайте також: Астрономи виявили кратер від загадкової ракети, яка врізалася у Місяць

У NASA стверджували, що втрата зв'язку з супутником не викликала сильного занепокоєння, оскільки на його борту було достатньо палива, щоб відкласти необхідну корекцію курсу на кілька днів, а центр управління польотом був упевнений у правильності його положення та траєкторії.

Разом з тим, команда місії CAPSTONE працювала над відновленням зв'язку, а також над визначенням проблеми та її усуненням. У результаті їм вдалося отримати перші сигнали від супутника, а згодом і дані телеметрії.

Вчені заявили про те, що вихідні дані, надіслані апаратом, свідчать про його справність, він функціонує, як очікувалося. Під час втрати зв'язку CAPSTONE продовжував працювати автономно, зберігаючи правильне положення і направляючи антену на Землю. Крім того, він підтримував заряд батареї та виконував маневр десатурації імпульсу, щоб усунути надмірне обертання реактивних коліс, що використовуються для підтримки стійкості зонда.

Інженери зафіксували те, що CAPSTONE повернувся до роботи, а його навігаційну систему оновлено.

Планується, що супутник вийде на орбіту Місяця 13 листопада і працюватиме там у рамках місії Артеміда.

Запуск місії «Артеміда-1» планується здійснити між 23 серпня та 6 вересня. Тоді буде запущено модуль, який вирушить на орбіту Місяця і надасть дані про те, як така подорож може вплинути на організм людини. Після 2025 року агентство планує здійснити запуск пілотованої місії на Місяць.