Вчені NASA за допомогою спостережень за зміщенням орбіти Меркурія вирахували швидкість, з якою Сонце втрачає масу через термоядерні реакції і сонячний вітер.
Як зазначається на сайті агентства, орбіти планет Сонячної системи поступово збільшуються. Це пов'язано з тим, що з плином часу гравітація Сонця послаблюється через те, що зірка старіє і втрачає свою масу.
За словами дослідників, Меркурій є ідеальним об'єктом для спостережень, оскільки розташовується в три рази ближче до Сонця, ніж Земля, і набагато більш чутливо реагує на зменшення впливу гравітації зірки.
У ході дослідження вчені вивчили дані, які були отримані космічним апаратом MESSENGER. Апарат здійснив три підльоти до Меркурія у 2008 і 2009 роках і перебував на орбіті планети з 2011 по 2015 рік.
У результаті виявилося, що кожен рік Сонце "худне" приблизно на 179 трильйонів тонн, що еквівалентно приблизно 3,5% від загальної маси земної атмосфери. Подібні значення, зазначають астрономи, трохи нижче теоретичних оцінок, але в принципі їм відповідають.
Нагадаємо, 6 вересня на Сонці був зареєстрований найпотужніший за 12 років спалах.